Spodní kruhový plyn v Jeepu Compass

Nejčastějším způsobem ručního ovládání plynu, který se v Česku používá, je kruh z horní strany volantu. Díky italskému výrobci Handytech ale máme v nabídce i kruhový plyn ovládaný ze spodní strany volantu, Handytech Speed Down. Ve srovnání s horním kruhovým plynem má ten spodní několik podstatných výhod, které mohou být pro některé uživatele zásadní:

  • jemnější dávkování plynu konečky prstů
  • možnost opřít se dlaněmi o volant v zatáčkách plnou silou
  • snadný přístup ke všem tlačítkám multifunkčního volantu
  • nehrozí, že by kruh překážel při nastupování a vystupování
  • a v neposlední řadě diskrétnější umístění kruhového plynu v interiéru

Mechanika i elektronika spodního kruhového plynu je shodná s tím horním, to samé platí pro pořizovací cenu, časovou náročnost instalace a dostupnost komponent pro úpravu řízení. Kruhový plyn Speed Down je vhodný pro všechny automobily s manuální převodovkou, v případě automatické převodovky je výhodou, pokud není doplněna o pádla pro řazení pod volantem. V případě, že daný vůz automat s možností ručního řazení pod volantem, poraďte se o možnosti instalace spodního kruhového plynu s našimi konzultanty, kteří disponují seznamem kompatibilních vozů.

Kruhový plyn je v tomto případě doplněn o vertikální pákovou brzdu, která pomocí táhel působí přímo mechanicky na brzdový pedál.