Ruční ovládání vozidel

Naším cílem je umožnit tělesně postiženým řidičům bezpečně ovládat automobil, který jim dává svobodu a nezávislost na okolí a přepravovaným osobám také maximálně usnadnit nastupování a vystupování z vozidla a manipulaci s vozíkem.

Možností na ruční ovládání vozu je několik a vždy je dobré předem posoudit, která varianta bude konkrétnímu řidiči nejlépe vyhovovat. Náš konzultant Vám s tímto výběrem pomůže, samozřejmostí je zpracování nabídky a pomoc při vyřizování příspěvku na ÚP. Bez obav nás kontaktujte: ludek.maar@canocar.cz, tel.: 602 603 625.

Kruhový plyn na volantu nebo pod volantem

Klasické řešení v podobě kruhu připevněného volantu při- dává plyn stlačením z horní strany (Speed Up) nebo přitažením ke spodní straně volantu (Speed Down).

Kruh je standardně potažený černou kůží, volitelně jsou na výběr tři další barevná provedení. Plyn se ovládá elektronicky a má ochranu proti nechtěnému přidání plynu během brzdění.

Po aktivaci elektronického plynu se původní plynový pedál zcela vyřadí z činnosti. Pro usnadnění manévrování je možné elektronický plyn doplnit o režim pomalé jízdy, který tlumí reakce
a umožňuje plynulé popojíždění.

Elektronický plyn nijak neomezuje mož‐ nost používat tempomat nebo funkci kickdown u automatické převodovky.

Kruhový plyn pod volantem GHOST

Ghost – je elektronický plyn ovládaný kroužkem pod volantem, který umožňuje řídit oběma rukama současně s přidáváním plynu. Hodí se pro všechny typy volantů.

Brzda + plyn z podlahy

Dalším z řešení je ovládání brzdy a plynu na jedné páce z podlahy.

Plyn a brzda na jedné páce je mimořádně kompaktní řešení, které umožňuje současně ovládat brzdu i plyn.

Zatlačením páky od sebe se brzdí, přitažením k sobě se přidává plyn.

Elektonická varianta potom kombinuje mechanické ovládání brzdy zatlačením od sebe s tlačítkem pod palcem pro ovládání plynu.

V naší nabídce naleznete:

  • Ruční ovládání plynu
  • Tempomat
  • Ruční ovládání plynu a brzdy
  • Ruční ovládání brzdy
  • Ruční ovládání spojky
  • Multifunkční infraovladač
  • Prodloužení pedálů
  • Nástavce pro kvadruplegiky