Otočné, výsuvné a sestupné sedadlo s integrovaným bezpečnostním pásem pro pasažéra ve druhé řadě

04. 08. 2023

Elektricky otočné, výsuvné a sestupné sedadlo S-Tran od loňského roku nabízíme i ve variantě s integrovaným bezpečnostním pásem. Opel Zafira s tímto sedadlem, který jsme předali do Domova Harmonie v Krnově, je praktickou ukázkou použití této úpravy.

Sedadlo s integrovaným pásem je vhodné především pro automobily kategorie velké MPV/osobní dodávka se samostatnými sedadly, které obvykle mívají bezpečnostní pásy přímo jako součást sedadla. Jak je patrné z přiložených fotek, díky rozměrným bočním dveřím a velkému vnitřnímu prostoru má sedadlo víc než dostatečný prostor pro pohyb. Ze stejných důvodů jeho instalace nevyžaduje snížení počtu míst, protože se elektricky ovládané sedadlo bez problémů vytočí tak, aby mohlo být zachované prostřední místo ve druhé řadě.

Do Harmonie p.o. v Krnově jsme dodali elektrický Opel Zafira-e Life s prodlouženou karoserií, stejná instalace je ale možná do všech technicky shodných vozů s elektrickým i naftovým pohonem – Toyota Proace a Proace Verso, Peugeot Traveller a Expert, Citroën Spacetourer a Jumpy, již zmíněný Opel Zafira Life a Vivaro a také Fiat Ulysse a Scudo. To samé platí pro Ford Tourneo Custom a většinu automobilů podobné velikosti.

Stejné sedadlo lze použít i v 1. řadě na místě spolujezdce. Existuje také varianta pro použití na levé straně vozidla, v podmínkách provozu kontinentální Evropy určená primárně pro přesedání řidiče.