Bezbariérové vozidlo se sníženou podlahou

zobrazit katalog

Nabízíme přestavbu na multifunkční bezbariérové vozidlo se sníženou podlahou pro 1 vozíčkáře a až 7 cestujících. Základem úpravy je některý z modelů Opel Combo, Citroën Berlingo, Toyota Proace City nebo Peugeot Rifter. Pro úpravu jsou vhodné obě karosářské verze, standardní i prodloužená. Nezbytnou podmínkou pro čerpání příspěvku na přestavbu nebo pořízení auta je, aby konkrétní vůz byl otypován v kategorii M1 (osobní automobil), nikoliv N1 (lehké užitkové vozidlo).

Bližší technické podrobnosti najdete v našem katalogu. Video níže ukazuje, jak se multifunkční bezbariérové vozidlo používá v praxi.

Vedle zakázkových přestaveb nabízíme také malosériové úpravy se sníženou podlahou. Výhodou tohoto řešení je podstatně kratší doba dodání, v ideálním případě i méně než 2 měsíce od objednávky. Na výběr jsou konkrétní specifikace odpovídající nejžádanějším konfiguracím motoru a výbavy.

Peugeot Rifter

Peugeot Rifter se sníženou podlahou nabízí široké spektrum různých provedení: dvě délky karoserie, naftový motor s manuální převodovkou nebo benzinový s automatickou, výbavy Allure Pack nebo GT. Bez ohledu na zvolenou konfiguraci lze vybírat mezi úpravou zachovávající původní sedadla, nebo úpravou, která v zájmu maximalizace prostoru pro vozíčkáře nahrazuje původní sedadla speciálními menšími. V případě některých kombinací je auto potřeba zadat do výrobního plánu Peugeotu, dodání je v takovém případě o několik měsíců posunuté.

Peugeot Rifter

Ford Grand Tourneo Connect

O něco větší než Peugeot Rifter je Ford Connect, který nabízíme výhradně v prodlouženém provedení s pěti plnohodnotnými sedadly a rampou pro přepravu vozíčkáře místo třetí řady sedadel. Na přání lze doplnit speciální sklopná sedadla do třetí řady, aby bylo možné přepravovat až sedm sedících osob, když ve voze není vozíčkář. Na výběr je naftový motor s manuální nebo automatickou převodovkou.

Ford Grand Tourneo Connect

Ford Tourneo Custom

Zcela ojedinělou nabídkou je Ford Custom se sníženou podlahou pro přepravu vozíčkáře. Kratší varianta s délkou karoserie 5 metrů díky prostorné karoserii pojme 5 nebo 6 sedících osob a vozíčkáře, díky volitelným sklopným sedadlům pro třetí řadu může přechodně sloužit i jako klasický minibus pro 8 až 9 osob. Zároveň je jeho půdorys menší než běžné parkovací místo, takže velikost auta není limitem pro pohyb v městském provozu. Unikátní možností je pak prodloužená varianta s úpravou "Twin", která jako jediný vůz tohoto typu na trhu umožňuje přepravu dvou vozíčkářů sedících za sebou.

Standardem je naftový motor s manuální převodovkou, volitelně s automatem. Pro rok 2022 připravujeme novou motorizaci PHEV, která díky kombinaci spalovacího motoru a dobíjení baterie ze zásuvky splňuje podmínku emisí CO2 do 95 g/km, jak bývá uvedena v grantových výzvách.

Ford Tourneo Custom